Archiwum kategorii: Grupa Teatralno-Kabaretowa ŻABA

Grupa Teatralno-Kabaretowa ŻABA funkcjonuje przy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica skupiając w swych szeregach uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i średniej. Zajęcia odbywają się w domu kultury w Pustkowie-Osiedlu. Założycielem i instruktorem zespołu jest pani Dorota Bielatowicz. Celem jego działalności jest propagowanie kultury kabaretowej jako reakcji na absurdy i niedoskonałości naszej rzeczywistości oraz docenianie umiejętności znajdowania żartu i uśmiechu w codzienności. Ponadto doskonalenie gry aktorskiej, rozwijanie hobby, nauka radzenia sobie z tremą, rozwijanie kreatywności, osobowości, odpowiedzialności indywidualnej i grupowej.
Grupa wykorzystuję różne formy wypowiedzi scenicznej: skecz, monolog, humoreska, pantomima, bajka satyryczna, recytacja. Młodzi aktorzy korzystają z ogólnodostępnych pozycji repertuarowych oraz autorskich tekstów i scenariuszy, powstałych dzięki kreatywności instruktora i własnej.

Grupa ŻABA ma na swoim koncie kilka autorskich występów z JASEŁKAMI, prowadzi lokalnie akcję NARODOWE CZYTANIE, a także zainicjowała i organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Teatru wystawiając różne spektakle. Ponadto zespół obsługiwał projekt „Małe tete-a-tete z poezją Gminy Dębica” oraz spotkania z aktorem Markiem Siudymem. Duże sukcesy odnosi od kilku lat w konkursach poezji religijnej, patriotycznej, ekologicznej i festiwalu słowa na szczeblach gminnych, powiatowych i ogólnopolskim w kilku kategoriach wiekowych. Brał aktywny udział w koncertach WOŚP, 1050-LECIE CHRZTU POLSKI, PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE i innych wydarzeniach.

Spotkanie z poezją – Konkurs Recytatorsko-Teatralny „My Sami”

Członkowie Grupy Teatralno – Kabaretowej ŻABA, której instruktorem jest pani Dorota Bielatowicz reprezentowali Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica na V Edycji Konkursu Recytatorsko-Teatralnego „My Sami”. Organizatorem konkursu był Rzeszowski Dom Kultury Filia Pobitno. Czytaj dalej Spotkanie z poezją – Konkurs Recytatorsko-Teatralny „My Sami”

„Zaczarowane Święta” finałem projektu

W świątecznej atmosferze kończymy interdyscyplinarny projekt pt. „Jak znaleźć w śmietniku pomysłów bez liku”. Dzieci uczestniczące w tym przedsięwzięciu od września brały udział w warsztatach artystycznych, podczas których stworzyły kukiełki z wszelkich materiałów wtórnych, ekologicznych, odpadów. Pobudzając swoją kreatywność uczyły się jak wykorzystać zbędne przedmioty z których wyczarowały postacie do teatru lalkowego oraz elementy scenografii. Finałem działań projektowych było powstanie spektaklu pt. „Zaczarowane Święta” na podstawie baśni „Piękna i Bestia”. Czytaj dalej „Zaczarowane Święta” finałem projektu

„MOŻNA ODEJŚĆ NA ZAWSZE, BY STALE BYĆ BLISKO”

W niedzielny wieczór  17 grudnia br. scena pustkowskiego Domu Kultury zmieniła diametralnie swój wygląd i stała się przytulnym salonikiem, gdzie w cieple i blasku kominka odbył się spektakl „OPOWIEŚĆ PRZEDWIGILIJNA z poezją ks. J. Twardowskiego – PRZYJDŹ NA ŚWIAT”. Była to okazja do refleksji, przemyśleń  i wzruszeń przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Czytaj dalej „MOŻNA ODEJŚĆ NA ZAWSZE, BY STALE BYĆ BLISKO”

„Opowieść przedwigilijna z poezją ks. Jana Twardowskiego – PRZYJDŹ NA ŚWIAT”

Pustkowski Salonik Poetycki otworzy swoje podwoje w dniu 17 grudnia o godzinie 18.00. Zapraszamy do sali widowiskowej Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu na wydarzenie artystyczne pt. „Opowieść przedwigilijna z poezją ks. Jana Twardowskiego – PRZYJDŹ NA ŚWIAT”. Czytaj dalej „Opowieść przedwigilijna z poezją ks. Jana Twardowskiego – PRZYJDŹ NA ŚWIAT”

Gminne Eliminacje do Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej

7 listopada 2017r. w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu odbyły się Gminne Eliminacje do Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej. Już przed godziną 10.00 przybyli uczestnicy ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich Gminy Dębica wraz z opiekunami oraz osoby dorosłe chętne do zaprezentowania swoich umiejętności. Czytaj dalej Gminne Eliminacje do Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej

NARODOWE CZYTANIE Z GOŚCIEM SPECJALNYM

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica po raz kolejny włącza się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie i serdecznie zaprasza do Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu w dniu 28 września 2017r. o godzinie 18.00 na wspólne czytanie dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”. Tegoroczne Narodowe Czytanie w Pustkowie-Osiedlu będzie wyjątkowe, gdyż swoją obecnością zaszczyci nas wnuczka autora – Pani Dorota Wyspiańska-Zapędowska. Czytaj dalej NARODOWE CZYTANIE Z GOŚCIEM SPECJALNYM