Archiwum kategorii: Zajęcia | Grupy artystyczne

ZGRUPOWANIE TANECZNE ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA „WISŁOCZANIE” W GŁOBIKOWEJ.

 

W dniach 06-08 kwietnia 2018r. Zespół Pieśni i Tańca „WISŁOCZANIE”, który działa pod patronatem Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica przebywał na zgrupowaniu tanecznym w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej. Czytaj dalej ZGRUPOWANIE TANECZNE ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA „WISŁOCZANIE” W GŁOBIKOWEJ.

Spotkanie z poezją – Konkurs Recytatorsko-Teatralny „My Sami”

Członkowie Grupy Teatralno – Kabaretowej ŻABA, której instruktorem jest pani Dorota Bielatowicz reprezentowali Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica na V Edycji Konkursu Recytatorsko-Teatralnego „My Sami”. Organizatorem konkursu był Rzeszowski Dom Kultury Filia Pobitno. Czytaj dalej Spotkanie z poezją – Konkurs Recytatorsko-Teatralny „My Sami”

„Zaczarowane Święta” finałem projektu

W świątecznej atmosferze kończymy interdyscyplinarny projekt pt. „Jak znaleźć w śmietniku pomysłów bez liku”. Dzieci uczestniczące w tym przedsięwzięciu od września brały udział w warsztatach artystycznych, podczas których stworzyły kukiełki z wszelkich materiałów wtórnych, ekologicznych, odpadów. Pobudzając swoją kreatywność uczyły się jak wykorzystać zbędne przedmioty z których wyczarowały postacie do teatru lalkowego oraz elementy scenografii. Finałem działań projektowych było powstanie spektaklu pt. „Zaczarowane Święta” na podstawie baśni „Piękna i Bestia”. Czytaj dalej „Zaczarowane Święta” finałem projektu

„MOŻNA ODEJŚĆ NA ZAWSZE, BY STALE BYĆ BLISKO”

W niedzielny wieczór  17 grudnia br. scena pustkowskiego Domu Kultury zmieniła diametralnie swój wygląd i stała się przytulnym salonikiem, gdzie w cieple i blasku kominka odbył się spektakl „OPOWIEŚĆ PRZEDWIGILIJNA z poezją ks. J. Twardowskiego – PRZYJDŹ NA ŚWIAT”. Była to okazja do refleksji, przemyśleń  i wzruszeń przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Czytaj dalej „MOŻNA ODEJŚĆ NA ZAWSZE, BY STALE BYĆ BLISKO”

FINAŁ PODKARPACKIEGO KONKURSU POEZJI RELIGIJNEJ

Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej to najstarszy konkurs poetycki w Polsce o tematyce religijnej. Inspiracją do jego organizacji była wizyta papieża Jana Pawła II w Rzeszowie, w czerwcu 1990 roku, a jego inicjatorzy to: animator i regionalista z WDK Rzeszów – pan Czesław Drąg oraz ŚP. Edward Zolowski instruktor MGOK z Sędziszowa Małopolskiego. Czytaj dalej FINAŁ PODKARPACKIEGO KONKURSU POEZJI RELIGIJNEJ

„Opowieść przedwigilijna z poezją ks. Jana Twardowskiego – PRZYJDŹ NA ŚWIAT”

Pustkowski Salonik Poetycki otworzy swoje podwoje w dniu 17 grudnia o godzinie 18.00. Zapraszamy do sali widowiskowej Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu na wydarzenie artystyczne pt. „Opowieść przedwigilijna z poezją ks. Jana Twardowskiego – PRZYJDŹ NA ŚWIAT”. Czytaj dalej „Opowieść przedwigilijna z poezją ks. Jana Twardowskiego – PRZYJDŹ NA ŚWIAT”

„GDY EMOCJE JUŻ OPADNĄ…”

„Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz, gdy nie można mocą żadną wykrzyczanych cofnąć słów… ” Nucąc tę piosenkę zespołu PERFECT miło napawać się widokiem statuetki z napisem GRAND PRIX! A było to tak, że wokalista Norbert Jedliński reprezentował Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w XI Edycji konkursu „ŚPIEWAMY PRZEBOJE NASZYCH RODZICÓW”. Czytaj dalej „GDY EMOCJE JUŻ OPADNĄ…”