Archiwum kategorii: Koło Gospodyń Wiejskich Pustków

Ferie w Bibliotece w Pustkowie zakończone!

W dniach od 11-19 lutego 2013 r. w Bibliotece Publicznej w Pustkowie odbył się cykl zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach ferii zimowych.  W ramach zajęć uczestnicy mieli okazję skorzystać z wielorakich zajęć kulturalnych, czytelniczych, plastycznych, a także kulinarnych. W czasie ferii zorganizowaliśmy spotkanie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie oraz  paniami z Koła Gospodyń Wiejskich.

Czytaj dalej Ferie w Bibliotece w Pustkowie zakończone!

Choinka to niezbędny element Świąt Bożego Narodzenia. Biblioteka Publiczna w Pustkowie.

Magia ubierania drzewka udziela się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. To chyba jeden z najpiękniejszych zwyczajów świątecznych, który dzieciom dostarcza wiele radości i dobrej zabawy. I tak  było dnia 6 grudnia 2012 r. W tym dniu do biblioteki publicznej w Pustkowie przybył niezwykły gość. Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Pani Józefa Cholewa podarowała czytelnikom żywą choinkę. I rozpoczęło się wielkie ubieranie choinki. Dzieci przystąpiły do wykonania ozdób choinkowych z włóczki, papieru kolorowego i szyszek, które pokazała pani przewodnicząca KGW.

Czytaj dalej Choinka to niezbędny element Świąt Bożego Narodzenia. Biblioteka Publiczna w Pustkowie.

KGW

Koło Gospodyń wiejskich w Pustkowie zostało założone ok. 1950r. w celu dokształcania kobiet poprzez organizowanie różnego rodzaju kursów np.: gotowania, pieczenia, szycia, robótek ręcznych itp.

Działalność Koła jest prowadzona do dnia dzisiejszego. Należy do niego 25 pań, których Przewodniczącą jest od 2008r. Józefa Cholewa. Jej poprzedniczkami były: Maria Drzał – I przewodnicząca KGW, Genowefa Bełzo i Maria Wojtaszek.

KGW prowadzi działalność kulturalną poprzez organizowanie uroczystości z okazji Dnia Kobiet, Dożynek, Mikołajek, Sylwestra, spotkania opłatkowe itp., prezentuje swoje wyroby kulinarne, kwiaty z bibuły, serwety, wieńce dożynkowe, obrusy i obrazy na różnych okolicznościowych wystawach np. na Przeglądzie Stołów Wielkanocnych, a także posiada wypożyczalnię naczyń na 160 osób.

Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza do współpracy!