Archiwum kategorii: Styczeń 2012

Galeria

XXII Wojewódzki Przegląd Teatrów Jasełkowych! Na głęboką wodę!

Jasełka „ A słowo Ciałem się stało…” wystawione w dwóch edycjach w grudniu i styczniu w Centrum Kultury I Bibliotek w których udział wzięły dzieci i młodzież z grup artystycznych w liczbie ponad 100 uczestników (kapela, grupa teatralna, zespół wokalny i 4 zespoły taneczne) musiały przejść „drastyczną rekonstrukcję”, aby wziąć udział w XXII Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Jasełkowych w MGDK w Głogowie Małopolskim.

Czytaj dalej XXII Wojewódzki Przegląd Teatrów Jasełkowych! Na głęboką wodę!

Goście z Turcji w Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Osiedlu

W dniach od 16 do 26 stycznia gościli w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu uczniowie z liceum hotelarskiego wraz z opiekunami z miasta Mardin z prowincji Anatolia – miasta pamiętającego czasy Mezopotami. Miasto położone jest w  południowej części Turcji przy granicy z Syrią. Ich wizyta była realizowane w ramach programu Leonardo da Vinci – projekt mobilności IVT, w którym mogą brać udział kraje UE oraz niektóre kraje z poza Uni Europejskiej w tym Turcja.

Czytaj dalej Goście z Turcji w Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Osiedlu

Spotkanie opłatkowe Seniora

W dn. 21.01.2012r. w Domu Strażaka w Paszczynie odbyło się spotkanie opłatkowe dla Seniorów. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym Matki Boskiej Różańcowej w Paszczynie, którą odprawił proboszcz parafii Ks. Stanisław Łącz. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: z-cA Wójta Gminy Dębica Jacek Drobot z żoną, Dyrektor CKiB Agnieszka Żurek, Lekarz medycyny Barbara Nalepa, Dyrektor ZS Tomasz Kłusek oraz były radny Zbigniew Stachnik.

Czytaj dalej Spotkanie opłatkowe Seniora

Koncert Noworoczny 2012

15 stycznia 2012r. o godz. 17.30 w Kościele Pariafialnym p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pustkowie-Osiedlu odbył się coroczny „Koncert Nowowroczny”, na który serdecznie zaprosili wszystkich mieszkańców Gminy Dębica: Wójt Stanisław Rokosz, Dyrektor CKiB Agnieszka Żurek oraz Proboszcz Parafii Pustków-Osiedle ks. Roman Woźny. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd i pastorałek oraz utworów muzyki klasycznej i współczesnej w nowych, specjalnie na tą okazję przygotowanych aranżacjach w wykonaniu Chóru Parafialnego pod dyrekcją Józefa Skitała oraz Stowarzyszenia Orkiestry Dętej Gminy Dębica pod dyrekcją Jakuba Walczaka i prezesa Jerzego Brotonia.

Czytaj dalej Koncert Noworoczny 2012

Jasełka w CKiB po raz drugi

„A słowo stało się ciałem…”
W sobotę 14 stycznia 2012r. o godz. 17.00 w sali kinowej Centrum Kultury i Bibliotek dzieci i młodzież z Grup Artystycznych działających przy DK w Pustkowie-Osiedlu miały okazję po raz drugi zaprezentować się i przedstawić historię Narodzin Jezusa w Betlejem. Młodzi artyści wcielając się w biblijne postacie, grając na instrumentach, swoim tańcem i śpiewem zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność, która gromkimi brawami nagrodziła trud i ciężką pracę naszych podopiecznych włożoną w przygotowanie tego niesamowitego widowiska.

Czytaj dalej Jasełka w CKiB po raz drugi

Koncert Noworoczny

15 stycznia 2012 roku o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pustkowie – Osiedlu.

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonywać będą: Chór Parafialny z Pustkowa Osiedla oraz Orkiestra Dęta Gminy Dębica.  Serdecznie zapraszamy  mieszkańców Gminy oraz  innych miejscowości do wspólnego kolędowania!

Czytaj dalej Koncert Noworoczny

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! Kolejny raz rekord pobity!!!

Dnia 8 stycznia po raz dwudziesty na terenie naszego kraju zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Nieskończona ilość koncertów, spotkań z osobami życia publicznego oraz nieustająca licytacja na rzecz noworodków i ich matek, które borykają się z problemem cukrzycy- tak w skrócie można opisać to co działo się w ubiegłą niedzielę na terenie całej Polski. Finał Orkiestry nie mógł się również odbyć bez udziału gminy Dębica, na terenie której zorganizowano trzy imprezy  w miejscowościach Pustków- Osiedle, Paszczyna oraz Stobierna. W każdym z tych miejsc było głośno, ciekawie i gorąco od ludzkiej dobroci unoszącej się w powietrzu.

Czytaj dalej XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! Kolejny raz rekord pobity!!!