Archiwum kategorii: Październik 2012

Premier z wizytą na Podkarpaciu!

25 października 2012 Premier Donald Tusk przebywał z dwudniową wizytą na Podkarpaciu, podczas której miał okazję spotkać się i porozmawiać m.in. z przedstawicielami władz lokalnychi samorządowych powiatów, miast i gmin w tym Gminy Dębica, którą reprezentowała na specjalne zaproszenie Pani Poseł Renaty Butryn – Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica – Agnieszka Żurek.

Czytaj dalej Premier z wizytą na Podkarpaciu!

Nasza Matka – „Księżna Helena Jabłonowska w relacjach i wspomnieniach” – zajęcia warsztatowe z młodzieżą.

Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania działające przy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica od maja bieżącego roku realizuje projekt historyczno – edukacyjny, dotyczący swojej patronki Księżnej Heleny Jabłonowskiej z Reyów (1895 – 1977). Projekt nosi tytuł „Nasza Matka – Księża Helena Jabłonowska w relacjach i wspomnieniach”. Realizowany jest przy współpracy i ze środków finansowych Muzeum Historii Polski, w ramach programu „Patriotyzm Jutra”, edycja na rok 2012.

Czytaj dalej Nasza Matka – „Księżna Helena Jabłonowska w relacjach i wspomnieniach” – zajęcia warsztatowe z młodzieżą.

Profilaktyka szansą na życie – konferencja „Zielona żabka”

18 października Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dębicy zorganizowało konferencję dotyczącą profilaktyki nowotworowej. Gościem specjalnym tejże konferencji i zarazem osobą, która wygłosiła prelekcję była Pani Doktor Aleksandra Sryjkowska z Podkarpackiego Centrum Onkologii. 

Czytaj dalej Profilaktyka szansą na życie – konferencja „Zielona żabka”