Archiwum kategorii: Czerwiec 2012

„…Folklor Naszego Regionu” – występ Wisłoczan i Podgrodzian

17 czerwca 2012r. na stadionie Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Festiwal Folklorystyczny z udziałem zespołów folklorystycznych, twórców ludowych, rzemieślników itp. Festiwal odbył się w związku z realizacją projektu „Ocalić od zapomnienia – Folklor Naszego Regionu” o akronimie FOLNARE.

Czytaj dalej „…Folklor Naszego Regionu” – występ Wisłoczan i Podgrodzian

Filipek i Baba Jaga

13 czerwca 2012r. do Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica zawitał Teatr Maska. Rzeszowscy aktorzy  zaprezentowali na scenie Domu Kultury spektakl  „Filipek i Baba Jaga”. Teatrzyk opowiada historię małego chłopca, który powstał z kawałka drewna i ożył, jednak zła Baba Jaga postanowiła go zjeść.  Dzieci w napięciu czekały na  finał przedstawienia. Milusińscy dowiedzieli się, jak mały Filipek, swoim sprytem i odwagą, wyszedł z kłopotów. Nasi mali goście  z uśmiechem na twarzy opuścili Centrum Kultury.

Czytaj dalej Filipek i Baba Jaga

Konwent w CKiB

4 czerwca 2012r. w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów. Głównym tematem Konwentu poruszony został temat zbliżającej się reorganizacji w sektorze gospodarki odpadami. Stan tego sektora w większości gmin powiatu dębickiego odbiega od standardów Unii Europejskiej, do których należy się stopniowo przystosowywać.

Czytaj dalej Konwent w CKiB

Ekologiczny Dzień Dziecka w Stobiernej

Jak co rok 1 czerwca w całej Polsce obchodzimy Dzień Dziecka.
W Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej również nie zapomniano o tym ważnym święcie. Połączone siły organizacyjne Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Dębica pozwoliły zaprosić do zabawy ok.

Czytaj dalej Ekologiczny Dzień Dziecka w Stobiernej

Dzień dziecka w CKIB

1 czerwca 2012r. Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica odwiedził Klown Mike i jego pomocnica Misia. Nasi przyjaciele pomogli przygotować nam radosny Dzień Dziecka. Na naszych milusińskich czekał na wstępie popcorn i wata cukrowa. Kolejną atrakcją było malowanie twarzy – dzieci zmieniły się w motyle, kotki i kwiatuszki.  Mike i Misia przygotowali dla naszych małych gości gry i zabawy.

Czytaj dalej Dzień dziecka w CKIB