Archiwum kategorii: Filia Biblioteki Publicznej – Pustków

Filia Biblioteki Publicznej – Pustków

Poniedziałek 10.00 – 18.00
Wtorek 9.00 – 17.00
Środa 10.00 – 18.00
Czwartek 9.00 – 17.00
Piątek 11.00 – 19.00

biblioteka.pustkow@gmail.com
https://bibliotekapustkow.wordpress.com

Ferie w bibliotece – Pustków

Ferie w Pustkowie zaczęły się na zimowo od przeczytania bajeczki o bałwanku. Dzieci później miały za zadanie wykonać z talerzyków, plasteliny oraz kredek bałwanki . Trzy najpiękniejsze prace zostały nagrodzone. Następnie dzieci bawiły się w gry planszowe, kalambury oraz scraby. Bardzo spodobały im się również zabawy ruchowe- krzesła oraz  przebieranki. Czytaj dalej Ferie w bibliotece – Pustków

Jesień w bibliotece

Bardzo ciekawie i wesoło upływa jesień w Bibliotece Publicznej w Pustkowie. Co tydzień odbywały się popołudniowe spotkania dla dzieci. Biblioteka zapraszała na zajęcia plastyczne, gry i zabawy stolikowe, szachy, warcaby piłkarzyki itd. Dzieci milo i ciekawie spędzały wolny czas po lekcjach.

Do biblioteki zawitały także wycieczki szkolne m.in. z klasy III z panią Agatą Rusin. Tematem spotkania była twórczość pisarki Astrid Lindgren 14 listopada 1907 r. ur. się ta znakomita szwedzka pisarka, dzieci zapoznały się z życiem pisarki, polecone były ciekawe książki tej autorki np. "Lotta z Ulicy Awanturników", „Fizia Pończoszanka na Południowym Pacyfiku", „ Pippi,", „Nils Paluszek" i wiele innych książek. Dzieci z zaciekawieniem słuchały recenzji tych książek przeczytanych przez panią bibliotekarkę.

Zachęcone spotkaniem obiecały, że często będą odwiedzać bibliotekę. Już po zajęciach w szkole pierwsi czytelnicy przyszli się zapisać do biblioteki. Gratulacje!

Czytaj dalej Jesień w bibliotece

Malowane krzyżykami” – kolejne spotkanie w Klubie Pasjonatów

29 kwietnia 2013 r. odbyło się kolejne już spotkanie Klubu Pasjonatów. Tematem przewodnim były “krzyżyki”, bowiem na spotkanie zaprosiliśmy panią Danutę Jurkowską. Pasjonatkę haftu krzyżykowego. Podzieliła się z nami swoją pasją – może nawet kogoś zarażę – mówiła pani Danuta.

Czytaj dalej Malowane krzyżykami” – kolejne spotkanie w Klubie Pasjonatów

Kolejne spotkanie Klubu Pasjonatów w Pustkowie – DINOZAURY!

Dinozaury- fascynujące stworzenia sprzed setek milionów lat, wciąż pozostają dla nas tajemnicą. Z dnia na dzień coraz więcej o nich wiemy. Dinozaury są wciąż w dużej mierze zagadką – fascynującą i pociągającą. Setki ludzi na świecie – paleontologów i amatorów – codziennie poświęca czas, by dowiedzieć się jak najwięcej o tych zwierzętach. Takim pasjonatem, którego biblioteka publiczna w Pustkowie zaprosiła jest Kevin Bugaj. Czytaj dalej Kolejne spotkanie Klubu Pasjonatów w Pustkowie – DINOZAURY!

Ach, te kobiety…

Dnia 08.03.2013r. Członkinie Koła Gospodyń w Pustkowie spotkały się w Remizie OSP w Pustkowie, aby świętować z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie było świetne, wesoła atmosfera, i uśmiech na twarzy każdej Pani. Na początku każda przedstawiała się czym się zajmuje jakie ma swoje  hobby. Członkinie wspominały wesołe historyjki z lat ubiegłych, które Kołu się przytrafiły, oglądały Kronikę KGW oraz snuły plany na przyszłość. 

Czytaj dalej Ach, te kobiety…

Klub Pasjonatów w bibliotece w Pustkowie „otwarty”

W bibliotece Publicznej w Pustkowie odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu ”PASJONATÓW”. Podczas dzisiejszego spotkania o swojej pasji mówiła między innymi pani Tosia Wojtaszek, która bardzo chętnie chce przekazywać swoją pasję dzieciom, młodzieży i dorosłym. Nadmieniamy, że wcześnie spotkaliśmy się na feriach i pokazywała dzieciom swoje” dzieła sztuki z papieru”.

Czytaj dalej Klub Pasjonatów w bibliotece w Pustkowie „otwarty”

Ferie w Bibliotece w Pustkowie zakończone!

W dniach od 11-19 lutego 2013 r. w Bibliotece Publicznej w Pustkowie odbył się cykl zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach ferii zimowych.  W ramach zajęć uczestnicy mieli okazję skorzystać z wielorakich zajęć kulturalnych, czytelniczych, plastycznych, a także kulinarnych. W czasie ferii zorganizowaliśmy spotkanie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie oraz  paniami z Koła Gospodyń Wiejskich.

Czytaj dalej Ferie w Bibliotece w Pustkowie zakończone!