Archiwum kategorii: Biblioteki

Biblioteka Publiczna w Latoszynie

Poniedziałek 9.00 – 17.00
Wtorek 10.00 – 18.00
Środa 10.00 – 18.00
Czwartek 9.00 – 17.00
Piątek 11.00 – 19.00
Sobota 8.00 – 15.00

Tel. 14 670 09 19
biblioteka.latoszyn@ckib.pl
https://bibliotekalatoszyn.wordpress.com

Godziny otwarcia, kontakt, a także adresy blogów poszczególnych filii dostępne w zakładkach bibliotek.

Bajkowe Święta w Bibliotece

                    „Grudzień to miesiąc zawiły, czasem srogi, czasem miły” zwłaszcza ze względu na Mikołaja, choinkę  oraz Święta Bożego Narodzenia,  grudzień   jest  ulubionym  miesiącem  dzieci.   Z tej to okazji   w   Bibliotece   Publicznej   w   Brzeźnicy było  magicznie            i tajemniczo. Milusińscy z Niepublicznego Przedszkola „Zakątek Malucha” słuchały najpiękniejszych bajek świata czytanych przez bibliotekarkę Panią Renatę.  Przeżywały czar  przygód   Świętego Mikołaja i przepięknej nocy wigilijnej na łamach książek: „Opowieści Bożonarodzeniowe”, „Osiołek i Gwiazda”, „Osiołek Bonifacy „,  „Dar Świętego Mikołaja”. Na zakończenie spotkania w  prezencie dla Pani Reni  dzieciaki zaśpiewały kolędę.

 

Spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki

W dniu 27.12.2017r. w Bibliotece w Paszczynie odbyło się po raz kolejny spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki. Na spotkaniu podsumowano mijający rok. Gość specjalny  pani Aleksandra Kloc przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Paszczynie, od lat sześćdziesiątych związana z KGW ciekawie opowiadała o swojej działalności. Swoją obecnością zaszczycili nas  również pan Marek Miazga sołtys Paszczyny i Radny Powiatu Dębickiego, pan Kazimierz Lichoń lider Klubu Seniora w Paszczynie, zarazem przewodniczący Gminnej Rady Seniorów oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Paszczyna. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Brzeźnicy

 „Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś” pisała Halina Bechlerowa. Trudno się nie zgodzić ze zdaniem pisarki. Dlatego też, co roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w Bibliotece w Brzeźnicy odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci. Czytaj dalej Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Brzeźnicy