Ferie w bibliotece w Stasiówce

Czy to możliwe, żeby w bibliotece powstała  pracownia projektowo-krawiecka? …      a dlaczego nie?

Podczas feryjnych warsztatów handmade w dniu 31 stycznia i 2 lutego biblioteka w Stasiówce przemieniła się w pracownię krawiecką, w której powstały piękne pluszowe koty, oraz serduszka walentynkowe.

Dzieci uczestniczące w zajęciach miały możliwość wybrania projektu pluszowej maskotki i materiałów, z których miała być wykonana. Prace rozpoczęły się od właściwego obrysowania wzoru i skrojenia materiału.  Materiał z jakim pracowano to mięciutki polar minky i bawełna. Połączenie tych tkanin sprawiło, że efekt końcowy wyrobów był ciekawy i oryginalny. Następnie w „ruch” poszła maszyna, za pomocą której obszyto wszystkie projekty.  Nie lada wyzwaniem dla uczestników okazało się wypełnienie pluszaków silikonowym granulatem. Kolejnym etapem warsztatów było ręczne zszywanie otworu i dobór odpowiednich dodatków, by maskotka prezentowała się jak najlepiej.  Powstałe pluszaki, kotki jaki i serduszka dzieci zabrały ze sobą do domu.

Warsztaty poza tym, że były świetną zabawą i okazją do spędzenia wolnego czasu w bibliotece, to przyczyniały się też do zintegrowania dzieci w różnym wieku. Ponadto zajęcia miały na celu wskazanie zasad posługiwania się igłą i nicią, a przede wszystkim okazały się lekcją cierpliwości, wytrwałości i pomocy koleżeńskiej. Dowodem na atrakcyjność zajęć jest zadowolenie dzieci i ich zniecierpliwione pytania: „Kiedy kolejne warsztaty”?