Znowu podium

Norbert Jedliński – młodziutki wokalista z Centrum Kultury Gminy Dębica Gminy Dębica ponownie wzbogacił swoją kolekcję dyplomów. Stało się to za sprawą dwóch konkursów, w których rywalizował o palmę pierwszeństwa z licznymi wykonawcami.

Jeden z nich to XXVII FESTIWAL PIOSENKI „ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI”. Jest to konkurs wokalny, podczas którego prezentują się dzieci i młodzież w wieku od 6-17 lat oraz 18-25 lat w konkursie piosenki autorskiej. Finał konkursu odbył się 31 marca 2017r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Norbert startował w kategorii wiekowej 10-12 lat i otrzymał I NAGRODĘ ex-aequo oraz nominację do Koncertu Laureatów.

Swoją renomę i ugruntowaną pozycję ma OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI MAJKI JEŻOWSKIEJ, którego celem jest promowanie młodych talentów wokalnych oraz popularyzacja twórczości Majki Jeżowskiej wśród dzieci i młodzieży. Finał XII edycji konkursu miał miejsce 6 kwietnia 2017 r. w Radomiu, gdzie w Młodzieżowym Domu Kultury stanęło w szranki ponad 100 wokalistów z całej Polski [5-16 lat]. W kategorii wiekowej 11-13 lat spośród 32 uczestników Norbert piosenką z filmu „Kingsajz” pt. „SZUFLANDIA” wyśpiewał sobie I miejsce!  Głównym jurorem i prowadzącą konkurs była sama pani Majka Jeżowska. Dyplom, nagroda, autografy, zdjęcia oraz udział w Koncercie Laureatów dopełniły tego wspaniałego sukcesu. Konkurs ten nosi nazwę „RYTM I MELODIA”.

Talent wokalny Norberta szlifuje instruktor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica pan Łukasz Chorążak.
Gratulujemy obydwu panom!
Fot. Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu