Zespół Pieśni i Tańca „Wisłoczanie” z Pustkowa-Osiedla koncertuje w Europie

Zespół Pieśni i Tańca „Wisłoczanie”, który działa pod patronatem Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu, w dniach 19-26 sierpnia 2016r. brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca „BAR FEST” w malowniczej Czarnogórze. Dla Zespołu jest to pierwszy w tym roku zagraniczny wyjazd, ale nie jedyny. Zespół ma na swoim koncie wiele wyjazdów zagranicznych, gdzie mógł prezentować bogactwo polskiego folkloru m.in. w Macedonii, Bułgarii na Węgrzech.

W tegorocznej odsłonie festiwalu wzięło udział dwadzieścia zespołów m.in. z: Chorwacji, Serbii, Francji, Bułgarii, Rumunii, Izraela, Ukrainy, Rosji, Grecji oraz Polski. Festiwal odbywał się przepięknej przymorskiej miejscowości Bar.

Wydarzenie rozpoczęła barwna parada, w centrum miasta w pochodzie śpiewem i muzyką zespoły zapraszały mieszkańców miasta na swój występ. Parada prowadziła do Centrum Kultury, gdzie odbyła się część artystyczna festiwalu.

Zespół Pieśni i Tańca „Wisłoczanie”, którego choreografem jest Maciej Sobotowski reprezentowała najstarsza grupa tancerzy oraz kapela, prowadzona przez Łukasza Chorążaka – kierownika Zespołu. Zespół przygotował dwa układy chorograficzne tj. Krakowiak i Kujawiak  z Oberkiem. Występ bardzo podobał się publiczności, która nagrodziła naszych artystów gromkimi brawami.

Wyjazd zakończył się sukcesem. Na długo zostanie w pamięci wszystkich członków Zespołu. Międzynarodowa przygoda zaowocowała wieloma nowymi przyjaźniami oraz perspektywami dalszej współpracy pomiędzy zespołami.

Udział „Wisłoczan” w festiwalu i reprezentowanie Gminy Dębica podczas międzynarodowego przedsięwzięcia nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie finansowe przedsiębiorców.

Plastbud Sp. z o.o.
Sieć handlowa Jubilatka – Andrzej Barszcz
Lewiatan Pustków-Osiedle

Zespół Pieśni i Tańca „Wisłoczanie” w roku 2017 będzie obchodził swój jubileusz 10-lecia działalności artystycznej, na który wszystkich zaprasza. Ponadto w miesiącu wrześniu odbywają się do Zespołu nabory. Próby odbywają się w sołectwach Gminy Dębica i w  CKiB w Pustkowie-Osiedlu
w następujących dniach:
Grupa młodzieżowa:
Poniedziałek:
16:30 – 18:00
Czwartek
17:30 – 18:30
Grupa reprezentacyjna:
Poniedziałek:
18:00 – 20:00
Czwartek:
18:30 – 20:30Szczegóły znajdą Państwo na stronie www.ckib.pl lub pod nr tel.: 14 6811006