Z poezją za pan brat

„Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów. Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie.”

                                                                                                                              /ks. Jan Twardowski/

Korzyści z obcowania z poezją są tak oczywiste dla człowieka w każdym wieku, że nie ma potrzeby przerzucania się argumentami w tym temacie. Grupa Teatralno-Kabaretowa ŻABA otwiera zatem „PUSTKOWSKI SALONIK POETYCKI”, w ramach którego będą organizowane otwarte spotkania, podczas których można będzie poznawać i przypominać sobie dorobek poetycki różnych autorów.

Właściwie zaczęliśmy już od września, gdzie zmierzyliśmy się z „WESELEM” S. Wyspiańskiego, w październiku z poezją patriotyczną, a w listopadzie religijną.
Nie inaczej będzie w grudniu, gdyż zaprosimy społeczność  lokalną i nie tylko na przemyślenia związane z utworami poetyckimi ks. Jana Twardowskiego. 
Właśnie w okresie przedświątecznym Salonik otworzy swoje podwoje i już dziś zaprasza w dniu 17 grudnia o godzinie 18.00 do Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu na wydarzenie artystyczne pt. „Opowieść przedwigilijna z poezją ks. Jana Twardowskiego – PRZYJDŹ NA ŚWIAT”.

Wstęp wolny . Serdecznie zapraszamy na wspólne refleksje .