WAKACJE W CENTRUM KULTURALNO-OŚWIATOWYM W ZAWADZIE

Początek wakacji – dzieci, które nie miały pomysłu na spędzenie swojego wolnego czasu wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Centrum Kulturalno-Oświatowym w Zawadzie pod hasłem „Wakacyjny kalejdoskop”. W ofercie zajęć każdy mógł wybrać coś dla siebie. Zajęcia były okazją do ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu oraz sprzyjały zawiązywaniu nowych przyjaźni.

Pierwszy dzień wakacyjnego wypoczynku to spotkanie integracyjne, podczas którego uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z planem zajęć i zasadami bezpieczeństwa. Dzieci wykonały  ciekawe plakaty zachęcające do udziału w zajęciach. Pozostały czas przeznaczono na zabawy i gry ruchowe, quizy, zagadki,  zajęcia sportowe i taneczne.
Kolejne dni to:
* zajęcia plastyczne –  „Pachnie latem”, podczas których uczestnicy wykonywali  prace różnymi technikami plastycznymi.
* zajęcia taneczne  – „Wakacje z tańcem”. Tu doskonalili swoje zdolności ruchowe, uczyły się kroków tanecznych i choreografii do różnych przebojów muzycznych.
* zajęcia kulinarne – „Naleśnikowy zawrót głowy” i  „Wakacyjny spacerek osłodzi ci pyszny deserek”. Pod czujnym okiem pań z KGW dzieci smażyły naleśniki i przygotowywały galaretkowe deserki. Na ochłodę przygotowano truskawkowy koktajl, a na koniec zaprosiły wszystkich na „słodką ucztę”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem małych uczestników.
* zajęcia sportowe na świeżym powietrzu – „Sport i zabawa to ważna sprawa”. Współzawodnictwo sportowe wyłoniło najlepszych sportowców: Patrycję Kalinę i Jakuba Harlę, którzy w nagrodę otrzymali puchary.
* zajęcia teatralne „Kurtyna w górę” –   zabawa w teatr, przygotowanie bajki „Pchła Szachrajka”,
* rajd rowerowy  – „Na wycieczkę całą zgrają dzielne zuchy wyruszają” – pogoda pokrzyżowała nam plan rajdu do McDonald’s w Nagawczynie, ale odbył się „mini rajd” po Zawadzie, zakończony  wyśmienitymi lodami.
Podczas zajęć nie zabrakło gier stolikowych, zagadek przyrodniczych, gier i zabaw zręcznościowych. Na podsumowanie każdy otrzymał niespodziankę z McDonald’s, a codzienne zajadaliśmy się pysznymi lodami.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem małych uczestników. Różnorodny i bogaty program nie tylko nie pozwolił dzieciom się nudzić, ale zaoferował bezpieczny i pełen wrażeń sposób spędzenia pierwszych dni wakacji. Dobry humor i uśmiechy na twarzy gościły do ostatnich chwil. Za otrzymane wsparcie finansowe dziękujemy KGW z Zawady i firmie „Suret” z Dębicy.

Zajęcia (od 26 czerwca do 30 czerwca 2017r.) prowadzili: Antonina Sypel,  Maciej Sobotowski, Jagoda Rak i Łukasz Chorążak.