„Nasze drogi do Niepodległej”

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej to organizatorzy II Konkursu Recytatorskiego Polskiej Literatury Patriotycznej -„Nasze drogi do Niepodległej”, który odbył się 27 października 2017r. w sali teatralnej DKiK „Kosmos” w Dębicy.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 7 szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych z Dębicy i powiatu dębickiego. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik miał prezentować dwa utwory w określonych ramach czasowych.

Jury w składzie :
*pani Mariola Łabno-Flaumenthaft  [aktorka z teatru rzeszowskiego]
*pan Jan Borek  [dyrektor MOK Dębica]
*pan Maciej Małozięć [dyr „KANA ” Dębica]

wysłuchali 25 prezentacji recytatorskich. Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica reprezentowało troje recytatorów grupy Teatralno-Kabaretowej „ŻABA”:

*NORBERT JEDLIŃSKI – „Alfabet” M.Piechal oraz „Piosenka o Cmentarzu Łyczkowskim” M.Hemar  –  zajął  II MIEJSCE 

*KATARZYNA GAJDA -„Inka” B.Postawa oraz „O cmentarzu obrońców Lwowa”  K.Makuszyński –  otrzymała  WYRÓŻNIENIE

*TOMASZ STARZAK -„Dywizjon 303″J.Wąsowski  oraz „Strzelać w oczy człowieka „A Świrszczyńska –  otrzymał  WYRÓŻNIENIE.

Ponadto dostali oni zaproszenie na „RAUT z okazji Narodowego Święta Niepodległości – 11Listopada”, gdzie otrzymają dyplomy oraz nagrody. Wydarzenie odbędzie się w Dębicy na scenie DKiK „Kosmos”. Miłym akcentem konkursowym było wręczenie wszystkim uczestnikom broszurki z umieszczonymi utworami prezentowanymi przez recytatorów. Naszych reprezentantów przygotowała pani Dorota Bielatowicz.

Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy