„MOŻNA ODEJŚĆ NA ZAWSZE, BY STALE BYĆ BLISKO”

W niedzielny wieczór  17 grudnia br. scena pustkowskiego Domu Kultury zmieniła diametralnie swój wygląd i stała się przytulnym salonikiem, gdzie w cieple i blasku kominka odbył się spektakl „OPOWIEŚĆ PRZEDWIGILIJNA z poezją ks. J. Twardowskiego – PRZYJDŹ NA ŚWIAT”. Była to okazja do refleksji, przemyśleń  i wzruszeń przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Autorka scenariusza i reżyser widowiska pani Dorota Bielatowicz podkreśliła, że o wyborze poezji na ten szczególny czas zaważył charakter twórczości  ks. J .Twardowskiego – przekaz dobra, wiary, miłości, nadziei, szczególnie cytat ks. Jana „Przeżywanie Bożego Narodzenia oznacza bycie człowiekiem, przez którego Jezus znowu przychodzi na świat” doskonale wpisał się w charakter wydarzenia.

 Młodzież Grupy Teatralno-Kabaretowej „Żaba” wykazała się dojrzałością w interpretacji wierszy-czytanie, recytacja, obrazek sceniczny. Szkolny zespół wokalny przygotowany przez panią Ninę Myszkowską uraczył nas poezją śpiewaną utworów „ks. Jana od Biedronki”. Niezawodna grupa nauczycielska OD NOVA pod przewodnictwem pana Ryszarda Barszcza zapewniła piękną oprawę muzyczną wykonując utwory z repertuaru m.in. Ryszarda Rynkowskiego oraz Zbigniewa Wodeckiego. Nie zabrakło również wokalistów, a wystąpili: Laura Jedlińska, Norbert Jedliński oraz Michał Zołotar.

Z wierszem/klasyką ks. Twardowskiego zmierzył się wikary parafii w Pustkowie-Osiedlu ks. Andrzej Szaraj. Pełniąca honory domu w saloniku poetyckim pani Dorota Bielatowicz zaserwowała garść ciekawostek i osobliwości z życia ks. Jana, który spoglądał dobrotliwie z fotografii na kominku i dziwił się zapewne w swej skromności zamieszaniu wokół Jego osoby.

Na zakończenie spotkania honorowi goście : Przewodniczący Rady Powiatu  pan Mateusz Smoła, Wójt Gminy Dębica pan Stanisław Rokosz, Przewodniczący Rady Gminy pan Piotr Żybura oraz Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica pan Marcin Ciszek wyrazili słowa uznania pod adresem wykonawców, podziękowali za ucztę duchową oraz złożyli wszystkim obecnym i ich rodzinom życzenia świąteczne.

 „Śpieszmy się kochać ludzi ,tak szybko odchodzą …”