MAGIA POEZJI – Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej

W Domu Kultury i Kinie „Kosmos „Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej. Podobnie jak w poprzednich edycjach ze względu na znaczną liczbę uczestników trwał dwa dni. W pierwszym dniu 15 listopada 2017 roku wystąpiło 28 recytatorów ze szkół podstawowych oraz 28 z klas gimnazjalnych. Oceniło ich Jury w składzie:
Robert Chodur-aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa,
Maciej Małozięć -dyrektor Katolickiego Centrum Edukacyjnego KANA z Dębicy ,
Aneta Wiater -kulturoznawca o specjalizacji teatralnej, pracownik MOK Dębica.

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w kategorii szkoła podstawowa reprezentowały dwie recytatorki i ROKSANA BURAŚ zajęła II miejsce.

W kategorii klas gimnazjalnych z ramienia CKiB Gminy Dębica wystąpiło 4 recytatorów, spośród których:
NORBERT JEDLIŃSKI – III Miejsce
MAGDALENA MAZUR – Wyróżnienie I Stopnia
TOMASZ STARZAK – Wyróżnienie II Stopnia

Dla recytatorów kategorii wiekowej szkoły podstawowe i gimnazjalne był to już FINAŁ konkursu.

W drugim dniu zmagań konkursowych wystąpili uczestnicy ze szkół  średnich – było 26 recytatorów oraz 4 recytatorki w kategorii wiekowej dorośli. Oceniało JURY w składzie: Monika Wenta – aktorka Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie oraz jak poprzednio Maciej Małozięć i Aneta Wiater.

Z czwórki recytatorów z CKiB Gminy Dębica w kategorii szkół średnich:
JULIA WRONA  – zajęła III miejsce,
NATALIA ŚWISTARA – Wyróżnienie

Natomiast w kategorii wiekowej dorośli DOROTA BIELATOWICZ zajęła I miejsce.

Ponadto spośród zwycięzców tych dwóch kategorii JURY nominowało 6 recytatorów do Finału XXVII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej i w tej szóstce jest DOROTA BIELATOWICZ i JULIA WRONA. Ów Finał odbędzie się 8.12.2017 r. w Sali Widowiskowej MGOK w Sędziszowie Małopolskim, gdzie spotkają się recytatorzy z całego Podkarpacia. Tam bowiem działał instruktor Śp. Edward Zolowski, który był inicjatorem i pomysłodawcą tego wojewódzkiego konkursu .

Cieszy nas fakt, że Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica jest jedynym ośrodkiem, którego recytatorzy znaleźli się na podium we wszystkich czterech kategoriach wiekowych. Naszych recytatorów przygotowała pani Dorota Bielatowicz .

Gratulujemy!

Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy