Kreatywna praca trwa!

Od września w Pustkowie-Osiedlu grupa uzdolnionych artystycznie dzieciaków bierze udział w kreatywnych warsztatach plastycznych, tworząc kukiełki. Wykonane przez nich lalki „wystąpią” w spektaklu pt. „Zaczarowane Święta” będącym adaptacją baśni „Piękna i Bestia”, którego premiera w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu planowana jest na 19 grudnia. Na zajęciach przygotowywane są nie tylko kukiełki, ale również inne elementy biorące udział w przedstawieniu teatralnym takie jak rekwizyty, części scenografii, a nawet kostiumy. Co ważne, wszystkie twory uczestników projektu powstają z wykorzystaniem wszelkich materiałów wtórnych, ekologicznych, odpadów takich jak plastikowe butelki, kubki, ścinki materiałów, patyki, pianki, sznurki itp. Równocześnie trwają próby samego spektaklu. Będzie on kombinacją teatru lalek z grą aktorów. W przedstawienie wplecione zostaną elementy muzyczne i choreograficzne.

Działania odbywają się w ramach projektu pt. „Jak znaleźć w śmietniku pomysłów bez liku”. Projekt jest inicjatywą grupy nieformalnej „Przestrzeń Kultury – Zespół Inicjatyw Kulturalnych”, a partnerami działań są Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu – i Lokalnych Partnerów: Jednostki Samorządu Terytorialnego: gmina Dębica, Pilzno, Żyraków oraz firmy: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A.